پایگاهی برای شناخت مذاهب اسلامی با رویکردی تقریبی
آیا آقا خان چهارم عالمترین شخصیت نظام هستی است؟
سه شنبه 22 فروردین 1396 ساعت 06:22 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر786 | ( نظرات )

اسماعیلیه بر این باورند که امام باید به تمام امور دینی واحکام ومعارف شرعی علم وآگاهی کامل داشته باشد تا بتواند هدایتگر امت به سوی خیر وسعادت باشد.زیرا علم امام یک علم حضوری است که به عنایت وموهبت الهی به او عطا شده است از این رو امام نیاز به معلّم ندارد ودیگران نمی توانند آن را کسب کنند.ناصر خسرو می گوید:بر خداوند واجب است علومی را که عقل های بشری به آن نیازمند است به شخصی(امام) عطا کند واین علم اعطایی(لدنی)است نه اکتسابی زیرا اگر اکتسابی بود فضیلتی برای امام نبود وهرکس می توانست به آن دست یابد(وجه دین،ص8-9)

احمد بن ابراهیم نیشابوری حضوری ولدنی بودن علم امام را بر اساس بطلان تسلسل این گونه بیان می کند:چون مردم محتاج آموختن از یکدیگرند باید مراحل تعلیم وتعلّم به کسی برسد که او از کسی نیاموخته باشد ودانش را به وسیله تأیید الهی پذیرفته باشد نه به وسیله تعلیم شخص دیگر...وچنین کسی (که لایق دریافت علم از خداست)پیامبر اسلام وامامان روزگار هستند.(اثبات الامامه،ص57)

اکنون پس از اثبات عقیده اسماعیلیه مبنی بر اینکه امام دارای علم لدنی والهی است باید از اسماعیلیان نزاری پرسید چرا امامان شما به دانشگاه رفته واز دانشگاه های اروپایی مدرک اخذ کرده اند؟آیا این امر برای آقاخان ها که دارای علم لدنی هستند ناپسند وزشت محسوب نمی شود!!!؟
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 8 تیر 1396 03:22 ب.ظ
سلام. امامان اسماعیلی هرگز غائب نبوده اند بلکه مستور بوده اند. مثلا مولانا وفی احمد به داعی ترمذی می فرماید برو و علنا خود را امام معرفی کن تا معلوم شود آیا زمان ظهور رسیده است.
مسافر786 پاسخ داد:
سلام. مثلا چه تفاوتی بین مستور و غایب وجود دارد؟
فدایی رهبر شنبه 26 فروردین 1396 12:23 ق.ظ
جهت مشاهده سخنرانیهای حضرت والا آقاخان به سایت www.iis.ac.uk و مشاهده ی فعالیت ها و گستره خدمات ایشان با وب سایت www.akdn.org مراجعه نمائید.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 08:15 ق.ظ
کسی فحاشی نکرد شما در نوشتارت اخلاق رو رعایت کن تا کسیدبه این سمت نرود.شما آخر نوشته ات همه اش توهین است امام ما از اهل بیت پیامبر است مطابق عقیده ی شیعیان اسماعیلی پس شما به بیست میلیون اسماعیلی توهین نکن.در طول این ۱۴۰۰ و اندی که از ظهور اسلام گذشته کسی نتوانسته با مجادله و حذف و توهین مذهب خودش رو استوار کند.الان قرن تعقل است نه گشترش عقاید جدلی .بیایید به جای مجادله و سرکوب مدارا و تعامل را تمرین کنیم.امام ما اهل گفتگو است و همیشه احترام به دیگران و پذیرش کثرت گرایی را مورد تاکید وسفارش به پیروان خویش نموده.اند.مذهب باید از طریق اعمال و رفتار نشان داده شود .شبکه توسعه آقاخان،مرکز کثرت گرایی،جایزه معماری آقاخان،دانشگاه آقاخان،دانشگاه آسیای میانه و صدها مدرسه و آکادمی و بیمارستان و هتل در مناطق فقیر و در حال توسعه و فعالیت های فوکس و موسسه مطالعات اسماعیلیه از جمله اقدا مات به روز امام است.
میلاد چهارشنبه 23 فروردین 1396 07:44 ب.ظ
من دارم به این فک میکنم اگه امام ما تحصیلات عالیه نداشت اونوقت شما قطعا میگفتی امل و بیسواد همونطوری ک به پیامبر میگفتن !!! مگه امام علی و بقیه امامان برای خوندن و نوشتن پیش استاد یا هرکس دیگه ای ک سواد داشت نرفتن ک یاد بگیرن بخونن و بنویسن یا شایدم عقیده شما اینه ک از توی شکم مادر بلد بودند حالا 1400 سال گذشته خوندن و نوشتن تبدیل شده به تحصیلات دانشگاهی .... ولی شما خودتو بخواب زدی برادر من نمیشه بیدارت کرد...متاسفانه!!!!
مسافر786 پاسخ داد:
همانطور که گفته شد بنابر عقیده شیعه امامیه و اسماعیلیه امام نیاز به علوم اکتسابی ندارد و عالم به علم لدنی است. لطفا به منابع و کتب اصیل اسماعیلیه مراجعه کنید تا به عقیده اسماعیلیه در این باب آشنا شوید.
فدایی رهبر چهارشنبه 23 فروردین 1396 01:03 ب.ظ
امام ما دانشگاه می سازد تا جهل را ریشه کن کند .این همان سنت جد ایشان است.چندین دانشگاه بزرگ دارن که همه ی بشریت از آن سود میبرند .اما تو بگو خیر امامت به کی میرسه.اصلا آیا حسن عسکری بچه داشته میتونی اثبات کنی؟؟
مسافر786 پاسخ داد:
من در صدد اثبات عقیده شیعه امامیه نیستم بلکه یک سوال علمی از شما پرسیدم و شما به جای پاسخ فحاشی می کنید. معمولا وقتی کسی از پاسخ در می ماند فحاشی می کند
عقاب چهارشنبه 23 فروردین 1396 01:00 ب.ظ
از شما بعیده بزدل هستی که جرات معرفی خودت رانداری.فکر میکنی داری ثواب میکنی و ارشاد دیگران.ای جیره خوار ترسو اگر واقعا چیزی در چنته داری خودت رو معرفی کن تا رودرو بحث کنیم.نه اینکه از ترس فدائیان جرات ابراز وجود نداری و فقط بلغور میکنی.و به فکر تفرقه و نفاق بین مسلمین هستی.
مسافر786 پاسخ داد:
من هم مثل شما بنده ای از بندگان خدا هستم. به جای شناخت من حرف را بشنو و پاسخ استدلال را بده! من از کتاب های اسماعیلیه ویژگی های امام را برشمردم و شما به جای فحاشی پاسخ علمی بدهید. بحث علمی تفرقه پراکنی نیست.
عقاب چهارشنبه 23 فروردین 1396 09:03 ق.ظ
حضرت والا آقاخان در بزرگترین و مهمترین دانشگاها سخنرانی دارند .اصلا بحث تحصیل مربوط به تشویق پیروان به کسب علم و دانش است.اگر قیاس شما اینست پس الان نباید دکتر هم باشد و همه ی مریض ها جلوی خانه امام صف ببندن.امام در مورد معماری سخنرانی های بسیار جالبی دارند در جمع متخصصین معماری،در جمع مطبوعاتی ها،دانشگاهیان مربوط به مسائل و گرفتاریهای جهان معاصر،درحوزه ی صلح،در جمع فارغ التحصیلان پزشکی و علوم انسانی،درباه ی قرآن و تاریخ اسلام و،،،، آیا همه ی اینها به تحصیل ایشان مرتبط است.
عقاب چهارشنبه 23 فروردین 1396 08:57 ق.ظ
علم آموزی امام جنبه ی تشویق دارد که به یوی تحصیلات عالیه برویم که بارها امامان ما بر آن تاکید نموده اند.زشتی کار اینست که امامت بره تو سردابه و غایب باشه.
مسافر786 پاسخ داد:
از شما اسماعیلی مذهبان چنین سخنانی بعید است زیرا اگر به تاریخ ائمه مذاهب خود نگاهی بیندازید مشاهده خواهید کرد که ائمه شما چندین دوره ستر داشته اند و از دید دیگران غایب بودند. و اسماعیلیه همان ادله ای که ما بر مهدویت اقامه می کنیم اقامه می کردند. اکنون به شما می گویم استدلال شما ابتدا خودتان را متهم به کذب و دروغ می کند.
عقاب یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 09:34 ب.ظ
دوست عزیز مگر حضرت علی (ع ) نفرموده:هر کس به من کلمه ای بیاموز مرا بنده خویش ساخته است. یا حضرت محمد از سلمان چیزهایی را نیاموخت و هزاران مسائل دیگر علم لدنی مربوط به حوزه ی دین است که کسی در آن نمی تواند وارد شود جز امام که ارتباط با خداوند دارد و سایر علوم آموختن آن هیچ ایرادی ندارد چون با گذشت زمان تغییر و پیشرفت میکند.
مسافر786 پاسخ داد:
دوست گرامی؛ گویا شما از مبانی فکری طریقت اسماعیلیه بی خبر هستید یا در صدد توجیه اعمال و کردار امام خویش هستید.
در هر صورت طبق کلام بزرگان شما همچون ناصر خسرو، سجستانی، حمید الدین کرمانی، مصطفی غالب و ... امام عالم بر هر چیزی هست و تقسیم علوم به دینی و غیر دینی کاری نا صواب است.و هیچ عالم امامی یا اسماعیلی این سخنی را که شما برای پیامبر و امیر المومنین علی گفتید بر نمی تابد!!! و از آن بی زار است.
جمعه 3 اردیبهشت 1395 03:47 ب.ظ
این تحصیل امام در دانشگاه های جهان بیش از اینکهدلیلی بر رد علم لدنی باشد این یک موضوع سیاسی است در جهت ارتباط با جهان بیرون تا بتوان صدای خفه اسماعیلیان را نشر کرد و امام چنین کاری کرد آیا شما به یاد ندارید که قطع روابط کشورمان با دنیا فرهنگ در غرب مارا چنین شوکه کرد که رهبرعزیز کشورمان دست غرب را گرفت.
مسافر786 پاسخ داد:
همیشه و همه وقت در طول تاریخ این گونه بوده است که اکثر مردم به جای تدبر و تفکر در عقایدشان، همان عقیده را توجیه می کنند، چنانچه در سخنان بت پرستان زمان پیامبر به خوبی این جملات واضح است، به پیامبر می گفتند مگر ممکن است اجداد ما اشتباه کنند، و راه نادرست را انتخاب کرده باشند، هرگز! چنین چیزی ممکن نیست. در حالی که اگر کمی فکر می کردند دست از ادعای خود بر می داشتند،
آیا بهتر نبود امام شما بدون اینکه در کلاس و مدرسه شرکت کند مانند امیر المومنین می فرمود: «از من بپرسید زیرا من به راه های آسمان داناتر از راه های زمین هستم».
مبرهن و واضح است که آقا خان مانند دیگر انسان ها باید تحصیل کند تا کسب علم کند. ولی افسوس که برخی از پیروان اسماعیلیه نمی توانند این را بپذیرند و چشم بسته تبعیت می کنند.
در تعجبم از شما دوستان اسماعیلی ...
iman پنجشنبه 27 اسفند 1394 11:13 ب.ظ
مطلب خنده داری بود جناب؛امیدوارم با اطلاعات بیشتر به تحقیقتون(اگر قصدتون تحقیقه ) ادامه بدید...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
موضوعات
نویسندگان
برچسب ها
قیامت از دیدگاه نزاریان , رحیم پور/شیعه واقعی درد دین دارد , ارتباط القاعده با آمریکا , آیا امام اسماعیلیان دارای ویژگی امامت است؟ , دکتر عصام العماد شیعه مستبصر , انحرافات بیت شیرازی , ارتباط آقاخان اول با انگلیسی ها , انگشتر بخشی حضرت علی علیه السلام , مبارزه امام علی در خیبر , اسماعیلیان قهستان , علت تفاوت نماز خواند شیعیان با اهل سنت , اسماعیلیان هند , علامه بدرالدین رهبر معنوی زیدیه , داعش , جهاد در فریضه غائبه , علت فراموشی واقعه غدیر , مکتب القرآن , خواجه نصیر الدین طوسی کیست؟ , شیعه وانشعابات آن , اسماعیلیه خالصه , ابن تیمیه ناصبی , تاویل از دیدگاه ناصر خسرو , مذهب دروزیان , حدیث منزلت , توحید از دیدگاه اسماعیلیه , امامت از دیدگاه حمید الدین کرمانی , معاد جسمانی , زندگی نامه خواجه نصیر الدین طوسی , جن از دیدگاه داعی ابن ولید , بهشت حضرت آدم , خوجه های اثنی عشری , سید مصطفی حسینی طباطبائی , اسماعیلیه در خاورمیانه , یاسر الحبیب (عمامه های انگلیسی) , ابو یعقوب سجستانی , خواجه های هند , بشهت وجهنم از دیدگاه ناصر خسرو , عزاداری+اسماعیلیه , فضایل امیر المومنین علی علیه السلام , آیت الله جوادی آملی-زیارت عاشورا , رهبر دروزیان در زمان حاضر , زکاه فطره از دیدگاه اسماعیلیان , عبدالله میمون , احتجاجات امیر المومنین بر حقانیت خودش , سید ابوالفضل برقعه ای , ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده , امامت از دیدگاه اسماعیلیه , مروری بر زندگی حسن صباح , مهدویت از دیدگاه اسماعیلیه , حج در اعتقادات اسماعیلیه ,
لینک دوستان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت